<p>
</p>
برنامه نویسی در اندروید

چرا اندروید استودیو

برنامه نویسی در اندروید : در بخش ورود به دنیای برنامه نویسی اندروید گفتیم اپلیکیشن را با برنامه های مختلفی می توان تولید نمود. زمانی استفاده از ECLIPSE مرسوم تر بود. الان بیشتر برنامه نویسان ، اندروید استودیو را ترجیح می دهند. ما هم اندروید استودیو را توصیه می کنیم.

معرفی اندروید استودیو

برنامه اندروید استودیو در سال 2013 توسط گوگل معرفی شد این برنامه طوری طراحی شده است که بر روی ویندوز ، مک و لینوکس قابل نصب و  استفاده است.
به دلیل استقبال زیاد از اندروید استودیو نسخه های جدید آن مرتب به بازار آمده اند. با توجه به این که سیستمتان چقدر قوی یا ضعیف است می توانید از یکی از نسخ جدید یا قدیمی تر اندروید استفاده کنید. البته بدیهی است که نسخه های جدیدتر قابلیت های بالاتری دارند.

مزایای برنامه نویسی در اندروید

برای یادگیری و استفاده از برنامه اندروید استودیو دلایل فراوانی وجود دارد. یکی از مزایای اندروید استودیو OPEN SOURCE یا متن باز بودن آن است یعنی تمام برنامه نویسان دنیا می توانند در ارتقای آن دخیل باشند. ویژگی دیگر قابلیت استفاده آن در تمام دستگاه های هوشمند است. من جمله تبلت ، ساعت ، تلویزیون و…
مزیت دیگر ، قابلیت سازگاری و شباهت آن با نرم افزارهای مشابه مثل جاوا است. اگر جاوا بلدید قسمتی از راه را رفته اید.
این ها صرفا تعدادی از مزایا و توان مندی های اندروید استودیو هستند . وقتی وارد گود شوید به ده ها مورد دیگر پی خواهید برد.

یادگیری برنامه نویسی اندروید – از کجا و چگونه شروع کنیم؟

برنامه نویسی اندروید استودیو با وجود تمام مزایا و لطف هایی که دارد آسان نیست. بگذارید خیلی راحت صحبت کنیم. شما نمی توانید از صفر پشت میز کامپیوتر نشسته و برنامه نویس اندروید شوید.
قبل از ساخت اپ اندروید اول باید مفاهیم اولیه و پایه برنامه نویسی جاوا را یاد بگیرید. اما چون برنامه نویسی جاوا نسبتا سخت است بهتر است کار خود را با برنامه های راحت تر مثل HTML , CSS و JAVASCRIPT شروع کنید.
پس اول برنامه های فوق ، بعد جاوا و در آخر آموزش کدنویسی اندروید.
اگر با انگیزه و پرتلاش باشید بعد از چند ماه راه خواهید افتاد. شروع به ساخت پروژه های ساده و عملی نموده و سپس کار خود را گسترش دهید.
در مقالات بعد نحوه ایجاد پروژه های جاوا و آموزش اپلیکیشن نویسی را آموزش خواهیم داد.

کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید

اندروید کاری برای خودت

اندروید کار

اندروید کار

اندرویدبلاگ

آموزش اپلیکیشن نویسیآموزش کدنویسی اندرویدبرنامه نویسی در اندرویدساخت اپ اندرویدیادگیری برنامه نویسی اندروید

امکان ارسال نظر وجود ندارد!