سئو در تهران

اگر تجارت الکترونیک می کنید این مقاله کوتاه را بخوانید. شاید سرنوشت شما را تغییر دهد.

بنده شخصا در بسیاری از فروم ها ، تالارها و انجمن ها به مراتب با کامنت های مختلفی روبرو شده ام که همه تقریبا محتوای مشابهی دارند.

بسیاری از هم وطنان ما گله مندند که سایتی طراحی کرده اند اما سایت آنان مورد رغبت چندانی قرار نگرفته و محصولات و خدماتشان به فروش نرفته است. این باعث یاس و سرخوردگی آن ها شده است و ….

با توجه به سابقه  تجربیاتی که بنده در زمینه فضای مجازی و تجارت الکترونیک دارم این موضوع دلایل متعددی دارد. البته دو موضوع اصلی در صدر قرار دارد.

یعنی از بین تمام دلایلی که منجر به شکست فعالیت های یک سایت و عدم درخشش آن می شود ، می توان دو دلیل اصلی زیر را از همه مهم تر دانست:

دلیل اول : در پیش گرفتن تجارت های با موضوعات کلیشه ای و رقابت با رقبای توانمند

دلیل دوم : عدم سئوی سایت و بهینه سازی آن

حالا این موارد را توضیح می دهم .  خودتان در مورد سایت و کسب و کار خود قضاوت کنید:

تجارت کلیشه ای ، رقیب قدیمی و نیرومند

اول یک سوال. خود شما اگر قرار باشد یک تلویزیون از نت خریداری کنید کدام سایت را برای خرید در اولویت قرار می دهید؟ سایت دیجی کالا یا یک سایت گمنام و تازه تاسیس را؟

مسلما اعتماد به سایت معتبر و حساب پس داده دیجی کالا راحت تر است. مدت زمان زیادی طول می کشد تا سایت شما بتواند پا به پای چنین رقیبی جلو رفته ، برای خود اعتباری کسب نموده و پا به پای آن جولان دهد.

از طرفی خدمات شما باید جدید ، خاص و مورد نیاز بازار باشد. چرا مردم باید از سایت کوچک شما یک جفت کفش یا لباس معمولی را بخرند در حالی که می توانند همان محصول را خیلی راحت تر از سر کوچه تهیه نمایند؟

پس درس اول این است : اگر به دنبال یک حرفه و کسب و کار در فضای مجازی و اینترنت هستید به دنبال شغل های جدید ، خدمات خاص و … باشید که در

آنها رقابت کم تری باشد. سعی کنید رقابت آفرین باشید تا رقابت کننده .

سئوی سایت

سئوی سایت دیگر چه صیغه ای است؟ موتور جستجوی گوگل بسیار باهوش طراحی شده است و فی ذاته بین سایت ها هیچ فرقی قائل نیست . اما

همین موتور جستجو برای خود استانداردها و قوانینی دارد که رعایت و اعمال آن ها در سایت می تواند باعث رستگاری سایت و مالک آن شود.

به طور عکس رعایت نکردن آن می تواند شکست مطلق را برای دارنده سایت رقم بزند.

اعمال یک سری تغییرات استاندارد در بخش های مختلف سایت که به آن سئو گفته می شود می تواند باعث بولد شدن سایت در نزد گوگل شده و در نتیجه سایت شما در سطور اول صفحه جستجوی گوگل ظاهر شود. و این یعنی موفقیت.

فرض کنید یک کتاب با خطوط ریز را باز کنید. اگر قسمتی از متن صفحه با مداد فسفری هایلایت شده باشد به طور ناخودآگاه چشمان ما حول آن قسمت خواهد چرخید و متوجه آن خواهیم شد.

عملیات سئو دقیقا شامل همین فرآیند است. درست مثل های لایت کردن. وقتی سایت را سئو می کنیم برای موتور جستجو شناخته می شود و موتور جستجوی گوگل برای آن جایگاه ویژه ای قائل شده و آن را در صدر نتایج جستجو قرار داده و سایت شما عزیز در دونه گوگل می شود.

سطور اول در صفحه اول = کلیک بیشتر و کسب نتیجه بهتر

پس درس دوم این است : برای کسب نتیجه عالی ، باید سایت خود را سئو کنید. طراحی سایت بدون سئو ، مانند کاشتن نهال میوه است در کویر لوت.

حالا چی؟ نظرتون در مورد تجارت الکترونیک تغییر نکرد؟ مورد اول به خودتان بستگی دارد: به خلاقیت ، دوراندیشی ، هوش هیجانی و ….

مورد دوم یا سئو باز هم به خودتان بستگی دارد. این که وقت گذاشته سئو را یاد بگیرید و مداوم آن را در سایت اعمال کنید یا اینکه کار را به کاردان بسپارید.

سایت ها و افراد مختلفی در زمینه سئو سایت کار می کنند که اگر تعریف از خود نباشد باید بگویم ما جزء بهترین آن ها هستیم. حداقل در کشور ایران تیم مقتدر هاردی سئو همواره توانایی های خود را نشان داده است.

برای آشنایی بیشتر با مهارت سئو به ادامه متن توجه نموده و سایر مقالات این سایت را هم بخوانید. ضرر کردید یک آبمیوه مهمون من.

سئو چیست :

سئو (SEO) عبارتست از بهينه سازي سايت براي موتور هاي جستجو به منظور کسب رتبه بالاتر در صفحه نتايج آن.

سئو SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization مي باشد که ترجمه ماشيني ان ميشود بهينه سازي موتور جستجو ولي معني درست تر اين کلمه بهينه سازي سايت براي موتور جستجو است.
اگر سئو به طور صحیح و مطابق با استانداردهای گوگل انجام شود به آن سئوی کلاه سفید می گویند . به طور عکس اگر از طریق روش های غیر استاندارد و عدم مطابق با قوانین گوگل سعی در بالا آمدن سایت نماییم به آن سئوی کلاه سیاه می گوییم.

در مقالات بعد در مورد این دو نوع سئو مفصل توضیح خواهیم داد.

hardy seo

هدف از سئو چیست :

هدف از seo?
بطور کلي اهداف سئو را مي توان بصورت زير خلاصه نمود:

  • در بازديد وب سايت تاثير بسزايي دارد.
  • باعث ايجاد برندسازی برای سایت ، محصولات و خدمات آن مي شود.
  • باعث افزايش ترافيک سايت خواهد شد.
  • باعث شده وب سايت در صفحه نتايج موتور جستجو از رتبه بهتري برخوردار شد.
  • باعث افزايش فروش محصولات خواهد شد.
  • بهترين ابزار براي تبليغات است.

اگر قادر به درک این موارد نیستید یک عنوان ساده در گوگل جستجو کنید . همان سطر اول را کلیک کنید و وارد سایت مربوطه شوید . با نگاهی ساده متوجه خواهید شد آن سایت در زمینه فعالیت خودش تمام این مزایای ذکر شده را دارد . دلیل آن هم سئوی سایت است. سئوی صحیح و استاندارد.

تیم هاردی سئو ، نگینی درخشان در صنعت سئو…..برای مشاوره ، طراحی سایت ، طراحی اپلیکیشن و سئو سایت با ما تماس بگیرید.

چرا باید سایتمان را سئو کنیم؟

کاربران اينترنت، معمولا به صورت مستقيم وارد صفحات سايت نمي‌شوند و از نتايج صفحه اول موتورهاي جستجو استفاده مي‌کنند. کاربران به ندرت به صفحه دوم و صفحات بعدي مراجعه مي‌کنند. هر چقدر رتبه سايت در نتايج موتورهاي جستجو، پايين‌تر باشد، احتمال کليلک کردن بيشتر مي‌شود و ترافيک بيشتري براي سايت به ارمغان مي‌آورد.
با نگاهي کلي‌تر؛ سئو، روشي براي هر چه بهتر استفاده شدن و بهتر ديده شدن يک سايت است. وقتي اين اتفاق بيافتد، گوگل و ديگر موتورهاي جستجو، به سايت شما ارزش بيشتري مي‌دهد و شروع به رتبه‌بندي به سايت مي‌دهد. درست همينجا است که سايت شما در مقابل رقيبانتان در جايگاه بهتري قرار مي‌گيرد.
وقتي جايگاه شما مطلوب باشد (ترجيحا در صفحه اول گوگل)، سايت بازديد بيشتري دارد. بازديد که بيشتر باشد، به موتورهاي جستجو نشان مي‌دهد که سايت شما ارزشمند است و در حوزه کاري شما، به عنوان يک منبع معتبر و کارامد خواهيد بود. اين چرخه همچنان ادامه پيدا مي‌کند تا زماني که بر اصول سئو، پايبند باشيد. در غير اين صورت، جايگاه سايت شما از صفحه‌هاي اوليه موتورهاي جستجو به صفحه‌هاي آخر مي‌رود.